Soproni siker a kosárrangadón

A címvédő Sopron nagy hajrával nyert a szintén euroligás Győr vendégeként a női kosárlabda NB I. vasárnapi rangadóján.

A két veretlen csapat összecsapásán a hazai pályán szereplő Győr jól tartotta a címvédőt, a Sopron sokáig nem tudott ellépni ellenfelétől.

Az első negyed végén Fegyverneky Zsófia kosarára volt szükség ahhoz, hogy a vendégek előnyből várják a folytatást (23-25).

Kemény volt a küzdelem a második negyedben is, a Sopron pedig továbbra sem tudott meglépni. Meglehetősen kevés pont született ekkor, támadásban sokat hibáztak a felek, így a nagyszünetben 33-35 volt az állás.

A harmadik negyedben Ciglar hárompontosa után a vezetést is átvette a Győr, de meglépni ők sem tudtak. A Sopron rutinos játékosainak köszönhetően fordított, majd ugyanezt megtették a hazaiak is. A vendégek végül előnnyel várták az utolsó negyedet, de ekkor még semmi sem dőlt el (49-51).

A folytatásban Hollingsworth pontjainak köszönhetően ismét előnynek örülhettek a hazaiak, de a hajrára elfáradtak, a Sopron pedig ezt kihasználta, és 67-57-re megnyerte a mérkőzést.

A veretlenségét elvesztő Győr együttesében Nagy-Bujdosó Nóra 16 pontig jutott, a címvédőnél pedig Fűrész Diana volt a legeredményesebb 18 pontjával.

A női kosárlabda NB I. másik mai találkozóján a Vasas otthon nyert az ELTE-BEAC Újbuda ellen.