Nem bírt a Sopron a csoportelsővel

Uniqa-Euroleasing Sopron (Uniqa-Euroleasing Sopron)

A Sopron hazai pályán nagy csatában kikapott a százszázalékos mérleggel csoportelső török Fenerbahcétól szerdán a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

A 3/4-es győzelmi mérleggel álló Sopronból hiányzott a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia, aki a múlt héten térdsérülést szenvedett. Ennek ellenére a magyar bajnok remek kezdéssel 11-5-re elhúzott, főként az amerikai Tianna Hawkinsnak köszönhetően. A veretlen törökök a 9. percben 15-14-re fordítottak, majd a Sopronban is megforduló Angel McCoughtry révén 26-20-ra elhúztak, aztán a házigazdák néhány gyors akcióval 26-26-nál ismét utolérték őket. A félidőben 34-36 volt az állás.

Térfélcsere után az isztambuli elit csapat három és fél percen át nem talált a gyűrűbe. Ennek ellenére nem csökkent a különbség, a zöld-sárgák ugyanis hét perc alatt összesen csak két pontot hoztak össze, majd egy 7-0-s rohammal fordítottak. A 45-44-ről kezdődő zárónegyedben a törökök már sorozatban kilenc kihagyott mezőnydobásnál tartottak, két és fél perccel a vége előtt 52-52-t mutatott a nagyóra. A hajrában aztán a korábban Európa legjobbjává választott lengyel Agnieszka Bibrzyzcka triplája döntött az ellenfél javára.

A Győr simán, 42 pontos különbséggel győzött az MTK vendégeként a női kosárlabda NB I szerda esti találkozóján.