Belföld

Hétfőn este vasutassztrájk kezdődik Olaszországban

Hétfőn 19 órától kedd 19 óráig a Sult szakszervezet felhívására leteszik a munkát az olasz vasutasok és emiatt az ország vasúthálózatának mintegy egyharmada megbénul.

A Trenitalia vasúttársaság bejelentése szerint a hosszabb, illetve a közepes távolságú járatok kétharmadát üzemeltetik és közlekedik az Eurostar és az Intercity is Nápoly, Róma és Milánó között.

Az állami vasúttársaság arra hívja fel az utasok figyelmét, hogy leállhatnak azok a vasutak, amelyek a sztrájk kezdetekor több mint egy órányira vannak a célállomásuktól.

A sztrájkot a Sult szakszervezet a vásárlóerő visszaesése miatt, illetve azért hirdette meg, mert a vezetés e kérdésről nem hajlandó dialógust kezdeni. Az akcióval tiltakoznak négy Sult – alkalmazott elbocsátása miatt és azért is, mert az új munkaszerződés nem tartalmaz szociális jellegű intézkedéseket.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik