Továbbmentek a britek, hibátlanok a brazilok

Daniel Sturridge (daniel sturridge, )

Nagy-Britannia, Szenegál, Mexikó, Dél-Korea, Brazília, Egyiptom, Japán és Honduras válogatottja jutott be az olimpiai labdarúgótorna negyeddöntőjébe.

Az A csoportban még nem volt biztos a házigazda továbbjutása, a britek Uruguay ellen könnyen meg is égethették volna magukat. A Chelsea-vel BL-t nyerő Daniel Sturridge az első félidő hosszabbításában szerezte az Uruguay elleni találkozó egyetlen gólját, ezzel Nagy-Britannia a csoportját is megnyerte.

A B jelű négyesben mexikó győzelmével a csoport élén zárt Svájc legyőzésével, míg Dél-Koreának az iksz is elegendő volt Gabon ellen a továbblépéshez.

Brazília harmadik mérkőzésén is három gólt rúgott, ám ezúttal a védekezésre sem lehettt panasz: míg Egyiptom kétszer, Fehéroroszország pedig egyszer mattolta a selecaót, addig Új-Zélandnak nem sikerült mindez. A dél-amerikaiak hibátlan mérleggel léptek tovább, a mezőnyből egyedüliként. Egyiptom a másik továbbjutó.

Spanyolország utolsó meccsén pontot igen, gólt azonban nem szerzett, utolsóként pottyant ki a tornáról. Japán és Honduras lesz ott a legjobb nyolcban.

Eredmények – olimpiai labdarúgótorna, 3. forduló, férfiak

A csoport:
Szenegál-Egyesült Arab Emírségek 1-1 (0-1)
Nagy-Britannia – Uruguay 1-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Nagy-Britannia 7 pont, 2. (továbbjutott) Szenegál 5, 3. Uruguay 3, 4. Egyesült Arab Emírségek 1

B csoport:
Mexikó-Svájc 1-0 (0-0)
Koreai Köztársaság-Gabon 0-0

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Mexikó 7 pont, 2. (továbbjutott) Koreai Köztársaság 5, 3. Gabon 2, 4. Svájc 1

C csoport:
Brazília – Új-Zéland 3-0 (2-0)
Egyiptom-Fehéroroszország 3-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Brazília 9 pont, 2. (továbbjutott) Egyiptom 4, 3. Fehéroroszország 1 (3-6), 4. Új-Zéland 1 (1-5)