Belföld

Új állkapcsot „növesztettek” egy német férfinek

Kilenc év után újra normális ételeket ehet az a férfi, akinek egy úttörő eljárással újjáépítették az arcát - tudósít a BBC online.

Az 56 éves pácienst, akinek rákos daganat miatt kellett eltávolítani az állkapcsát, a kieli egyetem kutatói vették kezelésbe. A beteg hátának egyik izmában növesztettek neki új állcsontot, amit aztán beültettek az arcába. Az eljárást korábban csak állatokon próbálták ki.

A beteg jól van, most már húst is ehet. Az orvosok véleménye szerint egy év múlva akár a fogak beültetése is megvalósulhat.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik