Sarapova-parádé és ámokfutás Melbourne-ben

Marija Sarapova (marija sarapova, )

Novak Djokovic és Marija Sarapova is könnyedén vette szerdai mérkőzését az Australian Openen. A lengyel Jerzy Janowicz látványos dührohamot kapott, majd kétszettes hátrányból sikerült fordítania és nyernie.

Szerda délelőtt az első helyen kiemelt, egyben címvédő Novak Djokovic is ütőt ragadott az Australian Open második fordulójában, az ellenfele az amerikai Ryan Harrison volt. A szerbek kiválósága nem ütközött nagy akadályba, az első szettet 6-1-re, a másodikat 6-2-re nyerte meg.

Harrison a harmadik játszmában már szívósabban játszott, ám Djokovic 5-3-nál, az ellenfél adogatásakor jutott mérkőzéslabdához: az elsőt még elrontotta, ám a másodikat egy határozott tenyeressel eltette a sarokba, és ezzel kiharcolta a továbbjutást. A következő körben a cseh Radek Stepanekkel mérkőzik meg.

A férfiaknál a kiemeltek az esetek döntő többségében könnyedén letudták soros meccsüket, ám a 24-ként rangsorolt Jerzy Janowicznak meggyűlt a baja indiai ellenfelével. A lengyel egy vitatott pont után látványosan kikelt magából, üvöltözött a bíróval, és állítólag egy vizespalackot is a pályára hajított. Végül lehiggadt, s kétszettes hátrányból fordított és nyert.

Janko Tipsarevicnek sem volt könnyű dolga, a szerb hiába dolgozott ki kétszettes előnyt a szlovák Lukas Lacko ellen, döntő játszmára kényszerült. 5-5-ig fej fej mellett haladtak a felek, ám Tipsarevic végül hozta a saját adogatását, majd brékelte riválisát és továbbjutott – szerdán utolsóként.

A hölgyeknél tovább folytatja hibátlan szereplését Marija Sarapova, a másodikként rangsorolt orosz a japán Doj ellen is vesztett gém nélkül nyert. Sarapova a következő körben már nem számíthat könnyű mérkőzésre, ugyanis Venus Williamsszel hozta össze a sorsolás.

A hazaiak kedvence, a kilencedik helyen kiemelt Samantha Stosur idő előtt búcsúzott az Australian Opentől, a hazai közönség előtt versenyző teniszező 5-2-re is vezetett a döntő szettben kínai ellenfelével szemben, ám a nagyot küzdő Cseng Csie végül le tudta győzni. Stosurnak nem megy Melbourne-ben, eddigi legjobb szereplése során is csak a nyolcaddöntőig jutott.

Eredmények – Australian Open, 2. forduló, a 32 közé jutásért

férfiak:
Djokovic (szerb, 1.)-Harrison (amerikai) 6:1, 6:2, 6:3
Tipsarevic (szerb, 8.)-Lacko (szlovák) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 7:5
Verdasco (spanyol, 22.)-Malisse (belga) 6:1, 6:3, 6:2
Benneteau (francia, 32.) – Roger-Vasselin (francia) 4:6, 7:5, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)
Janowicz (lengyel, 24.)-Devvarman (indiai) 6:7 (10-12), 3:6, 6:1, 6:0, 7:5
Melzer (osztrák, 26.)-Bautista Agut (spanyol) 6:7 (4-7), 6:3, 6:7 (3-7), 6:3, 6:2
Bagdatisz (ciprusi, 28.)-Ito (japán) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Stepanek (cseh, 31.)-Lopez (spanyol) 6:2, 6:2, 6:4