Pimasz góllal lett bajnok a München

Bastian Schweinsteiger (bastian schweinsteiger, )

A Bayern München 1-0-ra győzött Frankfurtban, így fennállása során 23-szor nyert meg a német bajnoki címet.

A Bayern München azzal a tudattal lépett pályára szombaton, Frankfurtban, hogy győzelme esetén már a 28. fordulóban megnyeri a bajnokságot. Az első félidőben még pontatlanul játszottak a müncheniek, Alaba például kihagyott egy büntetőt.

Schweinsteiger sarokkal talált be
Fotó: AFP

A második félidőben már sikerült a kapuba juttatnia a labdát a Bayernnek, Schweinsteiger pimasz mozdulattal sarkazott a hálóba. A meccs hajrája izgalmas volt, a Frankfurt kihagyott két nagyobb helyzetet, míg a játékvezető tovább engedte Dante egyértelmű kezezését a tizenhatoson belül. A végeredmény így maradt a 0-1, a Bayern München története 23. bajnoki címét zsebelte be.

A rekordbajnok rekord gyorsasággal kaparintotta meg a salátástálat: korábban soha egyetlen együttes sem biztosította be az első helyét 28 forduló alatt.

Videó – Schweinsteiger volt a nyerőember:

Idő közben a Borussia Dortmund is játszott, a BvB hazai pályán fogadta a kiesés ellen menekülő Augsburgot. A vendégek nem könnyítették meg Jürgen Klopp csapatának dolgát, ugyanis hiába Schieber vezető találata, az Augsburg az első félidő végén két perc alatt kettőt lőve fordított. Schieber a második felvonásban is villant, Subotic pedig újfent a Dortmundot juttatta előnybe, a vége 4-2 lett, Lewandowski is betalált.

A magyarjait, azaz Varga Józsefet és a sérült Stieber Zoltánt is nélkülöző Fürth tíz emberrel kapott ki a Mönchengladbachtól. Az SpVgg ezzel maradt a tabella utolsó helyén.

Eredmények – Bundesliga, 28. forduló

Frankfurt – Bayern München 0-1 (0-0)
Gólszerző: Schweinsteiger (53.)

Borussia Dortmund – Augsburg 4-2 (1-2)
Gólszerzők: Schieber (22., 52.), Subotic (64.), Lewandowski (90+1.) illetve Baier (43.), Vogt (45.)

Borussia Möcnhengladbach – Greuther Fürth 1-0 (0-0)
Gólszerző: de Jong (74.)
Piros lap: Zimmermann (66.)

Bayer Leverkusen – Wolfsburg 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Schürrle (12.) illetve Kjaer (70.)

Werder Bremen – Schalke 04 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Draxler (51.), Marica (69.)

Hamburg – Freiburg 0-1 (0-0)