Meghalt Kovács Ferenc, a Videoton legendás edzője

Tragikussal hirtelenséggel elhunyt Kovács Ferenc, a Videoton FC labdarúgóklub tiszteletbeli elnöke, egykori legendás edzője – közölte szerdán a székesfehérvári klub honlapja.

Döbbenten és értetlenül állunk a tragédia előtt. Pár napja még felhőtlenül ünnepeltük az aranyérmet, és terveztük a jövőt

– mondta a Videoton tulajdonosa, Garancsi István a klub honlapján.

A halál oka egyelőre ismeretlen, az olimpiai bronzérmes labdarúgó hirtelen lett rosszul a nap folyamán. Kovács Ferenc labdarúgóként Kupagyőztesek Európa Kupája (KEK)- döntős és kétszer Közép-európai Kupa (KK)-győztes, valamint magyar bajnok lett. Edzőként legnagyobb sikere, hogy az 1984-’85-ös szezonban bejutott a Videotonnal az UEFA Kupa döntőjébe – ez a magyar labdarúgás utolsó csúcsteljesítménye klubszinten.