Az iparűzési adó felváltására tesz javaslatot az idén, és az egykulcsos jövedelemadó bevezethetőségének előnyein gondolkodik a gazdasági tárca – mondta Csillag István. A gazdasági és közlekedési miniszter szerint az iparűzési adót úgy kell felváltani, hogy ettől az önkormányzatok forrásai ne csökkenjenek, de a vállalkozások a nyereségadóval azonos adófilozófiai alapon járuljanak hozzá a települések gyarapodásához. Csillag István a Gazdasági Rádió kérdésére cáfolta, hogy gazdasági és közlekedési minisztériumra bomlana a mostani nagytárca.
A választók igazságot akarnak, nem érdekli őket, hogyan bontják le a NER-t
Határátlépés-e a Tisztítótűz-művelet? Mit üzen a képviselői mandátum 12 évben való korlátozása? És mikor fogjuk tudni, hogy már nem a NER-ben vagyunk? Papp Atilla, Pető Péter és Nagy József a Háromharmadban.
