Belföld

Draskovics: újból lesz árfolyamnyereség-adó

A jelenlegi nulla százalékról jövőre 25 százalékra emeli a kormány a tőzsdei ügyletekből származó árfolyamnyereség-adót, a forrásadó eddigi 20 százalékos mértékét pedig 25 százalékra kívánja változtatni a kormány 2005-ben - mondta el ma Draskovics Tibor a jövő évi adótörvényekről tartott sajtótájékoztatóján.

Az árfolyamnyereség megadóztaztásával kapcsolatban megmerevedni látszanak az ellentétes koalíciós álláspontok. Az SZDSZ még a csütörtöki nap folyamán is kinyilvánította, hogy határozottan ellenzi az árfolyamnyereség adó újbóli bevezetését. Amennyiben az álláspontok nem közelednének, a parlamenti szakaszban érheti kudarc a nagyobbik kormányzó pártot, mivel a törvény módosításához a képviselők minimum felének jóváhagyása szükséges.



Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik