Nagy nehezen nyert a Juve, de két kulcsjátékosát elveszítette

A Juventus 1-0-ra nyert Szardínián a Cagliari ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának zárómérkőzésén.

A címvédő nagyon bekezdett, az első félidőben Paulo Dybala a keresztlécet, Federico Bernardeschi pedig a kapufát találta el, Mehdi Benatia pedig a hálóba is betalált, de lesről, így azt érvénytelenítették. Nem sikerült tehát megszerezni a vezetést, sőt, a szünet előtt még Wojciech Szczęsnynek kellett két nagy védést bemutatnia.

A második félidőben aztán előbb Dybala hagyta el sírva a pályát, egy sprint után kapott a combjához és kért azonnal cserét. Nem sokkal később Sami Khedirát is le kellett hozni, ő a saját kapusával ütközött.

A 74. percben szerezte meg a találkozó egyetlen gólját a Juventus, volt egy hazaiak által vitatott ütközés a Juve kapuja előtt, a játékvezető továbbot intett, a kontra végén Douglas Costa középre lőtt labdáját Bernardeschi passzolta a hálóba.

Az összefoglaló:

A hazaiak a későbbiekben még egy tizenegyest is reklamáltak, Bernardeschi ért kézzel a labdába, de a játékvezető a videóbírózás ellenére is szögletet ítélt. Maradt a 0-1, a Juve ott lohol egy pont hátrányban az éllovas Napoli mögött.

20. Benevento      20  13-43   7

A 3. fordulóból a Sampdoria-AS Roma, a 12. fordulóból pedig a Lazio-Udinese mérkőzést elhalasztották.

Nyitókép: Europress/AFP/Miguel Medina