A Washington idegenben leckéztette meg a Canadienst

Az alapszakaszgyőztes Washington Capitals magabiztosan nyert a Montreal Canadiens otthonában, ezzel összesítésben 2-1-re vezet az NHL rájátszásának negyeddöntőjében.

A fővárosiak a második harmadban döntötték el a mérkőzést, miután a gólnélküli első játékrészt követően négyszer is eredményesek tudtak lenni kevesebb, mint negyedóra alatt. Plekanec ugyan kozmetikázott az eredményen, de a Washington erre is válaszolni tudott Matt Bradley révén, így a vége 5-1 lett.

A Boston Burins-Buffalos Sabres és a Los Angeles Kings-Vancouver Canucks párharcok is 2-1-re állnak összesítésben, így a Szablyásoknak és a kanadaiaknak is hajtaniuk kell a pályaelőny visszavételéért, hogy ne csússzon ki a kezükből az összecsapás.