Mintegy harmincmillió forintos keretből akár kétmillió forintos kamatmentes kölcsönben részesülhetnek azok a legalább három hónapja regisztrált munkanélküliek, akik a jövőben önfoglalkoztatók kívánnak lenni. A Fővárosi Munkaügyi Központ pályázatára március 30-ig lehet jelentkezni.
Akár kétmillió forint segítséget kaphatnak a vállalkozó munkanélküliek. A Fővárosi Munkaügyi Központ ebben az évben is pályázatot hirdet a fővárosi, legalább három hónapig regisztrált munkanélküliek számára, ha vállalják, hogy a továbbiakban önfoglalkoztatók lesznek: például bt-t alapítanak, vagy egy már működő társasvállalkozáshoz csatlakoznak – tájékoztatta lapunkat Németh Magdolna. A központ szolgáltatási osztályának vezetője elmondta: a 60 hónapos futamidejű, kamatmentes hitel további feltétele az is, hogy pályázat március 31-ig beérkezzen, ehhez a kerületi munkaügyi központ igazolását és egy éves üzleti tervet is mellékelni kell. A döntésről szóló határozatot harminc napon belül kapják kézhez az érintettek.
Az osztályvezető kifejtette, hogy tapasztalatai szerint a pályázat elkészítésével megbírkóznak a jelentkezők, az éves üzleti terv kidolgozásához szerencsésebb szaktanácsadóhoz fordulni, akik általában 35 ezer forintos munkadíjat számítanak fel.
Akkubotrány, paksi felár, Trump-látogatás – Szijjártó Péter a Dellában
A külgazdasági és külügyminisztertől a többi között azt kérdeztük a Dellában, hogy emelkedhet-e az új paksi blokkok költsége, ki fogja azt fizetni, de szóba került Orbán Anita is, akit támogatott a NATO-főtitkárhelyettesi jelentkezésében, és aki Szijjártó állítása szerint nemrég még inkompetensnek tartotta a Tisza Párt elnökét.
