A gigantikus táncmulatság az Erzsébet térről indult délután két órakor. A központi ünnepség a Hősök tere, a Felvonulási tér, illetve az Andrássy út egy részének negyvennégy pontján zajlott.
A rendezvény teljes költségvetése – a tavalyi büdzséhez hasonlóan – meghaladta a 100 millió forintot – tájékoztatta a Népszabadságot Vető Viktória, a szervező Sziget Kft. sajtófőnöke. Ebből 31 millió forintot reklámra, 6,5 millió forintot tömegközlekedésre és a forgalom elterelésére, 15 milliót biztonsági intézkedésekre és egészségügyi szolgálatra költöttek.
A takarítás hárommillió forintba, a különböző engedélyek beszerzése szintén hárommillióba, a szervezési munkák négymillió forintba kerültek. A dekorációkra és a látványra 15 millió, a technikai előkészületekre és az infrastruktúrára 25 millió forintot fordítottak.
