Egységesen 18 százalékos személyi jövedelemadó bevezetését fontolgatja a román kormány, hogy egyre több jövedelmet tereljen át a fehér gazdaságba.
A szlovák kormány a múlt héten tett közzé hasonló tervet, Csehországban pedig az ellenzék szorgalmaz 15 százalékos lineáris kulcsot. A jelenleg ötkulcsú, 18-40 százalék között mozgó adó helyett jövőre egységesen 18 százalék terhelné a romániai magánszemélyek jövedelmét, ha a bukaresti kormány ezt a változatot fogadja el az adótörvény-tervezet e heti vitája során. Erre jó esély van: a bevételkiesést ugyanis a pénzügyminisztérium számításai szerint bőven ellensúlyozná, hogy a vonzóbb kulcs hatására jóval kevesebb cég és magánszemély titkolná el valós jövedelmét, és ezáltal több adó és járulék folyna be a kincstárba.
Rogán bizalmasának nagy dobása: több száz milliót kaszálhatott a bagóért privatizált belvárosi irodán a titokzatos ügyvéd
Az egykori önkormányzati ingatlannak új tulajdonosa van, az adásvételt követően pedig a kiváló fideszes kapcsolatokkal rendelkező ügyvéd 450 milliós osztalékot vett ki az irodát értékesítő cégéből.
