Mészáros Lőrinc gyerekei Érden építkezhetnek

Ágnes, Beatrix és az ifjabb Lőrinc is vezető szerepre tör a piacon. Ezt írták magukról. És azt is, hogy a munkák többségét piaci alapon szerzik.
Kapcsolódó cikkek

Nettó 14,8 milliárd forint értékű szerződést köthetett Mészáros Lőrinc felcsúti multimilliárdos két lánya és fia tulajdonában álló Fejér-B.Á.L. Zrt. az érdi önkormányzattal különböző építési beruházásokra. A Fejér-B.Á.L. konzorciumi tagként nyerte el a megbízást, társai a West Hungária Bau Kft. és a zalaegerszegi ZÁÉV Építőipari Zrt. Előbbi tulajdonosa, Paár Attila egyik cége vette át a miniszterelnöki vejtől, Tiborcz Istvántól a közvilágítási tendereken taroló Elios Innovatív Zrt.-ben lévő, utóbb a csalás elleni hivatal, az Olaf vizsgálata miatt több mint kínossá vált érdekeltséget.

A Záév ugyancsak gyakori nyertes a közpénzes tendereken, például a legdrágább futó sportberuházás, a 190 milliárd forint költségűre becsült Puskás Stadionon is dolgozik. Közösen az ugyancsak Mészárossal összefonódott Magyar Építő Zrt.-vel.

Az érdi önkormányzat a nyertes konzorciumot négy jelentkező közül választották ki, és minden bizonnyal

ők adták a legtökéletesebb ajánlatot: a nyertes ár – 14 839 848 232, – forintra megegyezik az előre becsült értékkel.

A keretmegállapodás egész sor érdi közintézmény építésére, fejlesztésére szól:

Jelen állás szerint a munkák többségét versenyhelyzetben, pályázatok megnyerésével, piaci alapokon szerzi – ezt írja magáról a honlapján a Fejér-B.Á.L.

A cég folyamatosan pályázik építőipari feladatokra, a honlap szerint azért, hogy a piaci helyzetét minél jobban meg tudja szilárdítani, a legfőbb célkitűzés pedig az, hogy a piacon vezető szerepet szerezzen. A jelek szerint gyorsan halad is a cél felé, a Fejér-B.Á.L.-t 2015-ben alapították és 2016-ban már csaknem 3,3 milliárd forint árbevételnél tartott.  Közben olyan nagy közpénzes tendereken nyert, mint például a Nemzeti Lovarda felújítása, de dolgozott a felcsúti Puskás Akadémia kazánházán is. A cég minősítést szerzett nukleáris rendeltetésű épületek létesítésére, így nincs akadálya, hogy közreműködjön Paksi Atomerőmű bővítésében.

 

Kiemelt kép: A paksi atomerőmű. MTI Fotó: H. Szabó Sándor