Nem csak a lelki egyensúlyunk, a testünk is megsínyli a depressziót

Bizonyos statisztikák azt mondják, Magyarországon a felnőtt lakosság hét százaléka minden évben kezelést igénylő depressziótól szenved, sőt az érintettek négy százalékánál minden hónapban kialakul a súlyos betegség. A legalább két hete fennálló lehangoltságot nevezzük depressziónak, aminek hátterében környezeti, pszichológiai és genetikai tényezőket kell keresnünk. De milyen testi és lelki jelek alapján állíthatunk fel (akár ön)diagnózist?

Egyre gyakoribbak azok a kutatások, amelyekben szakemberek arról írnak, hogy a depresszió kialakulásában genetikai tényezők is rizikófaktort jelenthetnek. Ha valakinek a családjában volt már pszichiátriai kezelés alatt álló beteg, annak nagyobb esélye van a betegség kialakulására. Ugyanilyen típusú, újkeletű kutatások hangoztatják, hogy hormonális tényezők is növelhetik a kockázatot: talán nem is véletlen, hogy a depresszióval diagnosztizált betegek jelentős része nő.

Az viszont mindennél egyértelműbb tény, hogy a depresszió testi és lelki tünetekkel is jár, a szervezetünk pedig észleli a lelki bajokat.

Testi tünetek

Az általános fáradtság mellett a depresszió többfajta testi tünettel járhat:

A belső hangra is figyeljünk

A depressziót gyakran keverik a szomorúsággal, ám a szomorúság jó esetben néhány napot követően elmúlik, a depresszió pedig több hétig, hónapokig is elhúzódhat.

A depresszió leggyakoribb lelki tüneteit viszonylag egyszerű felismerni:

Az érdekesség, hogy a depresszió diagnózisának kimondásához nem szükséges valamennyi szimptóma együttes jelenléte, de ezek megléte segít abban, hogy ki tudjuk szűrni azokat, akik mentális gondoktól szenvednek. Fontos, hogy a fenti tünetek észlelésekor minél előbb kérjük szakember segítségét, ne engedjük, hogy elhatalmasodjon a betegség.

 

Hirdetés

Nyerje vissza életkedvét!

Télen sokan érzik magukat tartósan lehangoltnak, fásultnak, kedvetlennek. Ebben számos tényező szerepet játszhat, köztük a napfény hiánya, a borús-hideg időjárás, de a stresszel teli, monoton, szürke hétköznapok is. Ha úgy érezzük, nem tudunk úrrá lenni rosszkedvünkön, segíthet az orbáncfű kivonatát tartalmazó Remotiv extra. Ez a patikában, vény nélkül kapható növényi gyógyszer képes javítani a hangulatot, fokozza a motivációt és csökkenti az enyhe depresszió további tüneteit.

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A cikk a Phytotec Hungária támogatásával készült.