A Getafe megcsinálta: nem kapott gólt Barcelonában

Kevés csapat mondhatja el magáról, hogy úgy jön el a Camp Nouból, hogy hálójuk érintetlen marad.

A Getafe elérte vasárnap, amiért Barcelonába utazott: 0-0-ás döntetlent harcolt ki a katalán óriás otthonában. Pedig nem volt tartalékos a Barca, ám sem Lionel Messi, sem Luis Suárez nem tudott gólt lőni, Philippe Coutinho is gólképtelen volt 62 percnyi játék során és a csereként beálló Ousmane Dembélé is gól nélkül maradt.

Thomas Vermaelen és Gerard Piqué sérülése és Samuel Umtiti eltiltása miatt a védelemben először kapott lehetőséget hazai közönség előtt Yerri Mina, de sok dolga nem volt. Sokat eláruló statisztika, hogy a katalánok óriási fölényben játszottak: 79%-ban birtokolta a labdát az FC Barcelona. A fegyelmezett Girona ellen azonban nem volt ellenszer, így az Espanyol elleni 1–1 után újabb döntetlent ért el a Barca.

A nap során korábban 1-0-ra nyert hazai pályán a Sevilla a Girona ellen, pedig az első félidőben a vendégek juthattak volna vezetéshez, ám kimaradt a tizenegyesük. Ennél jóval izgalmasabb volt a Celta Vigo és az Espanyol összecsapása, előbb a katalánok vezettek, majd Maximiliano Gómez két góljával fordított a hazai csapat, végül mégis 2-2-es döntetlen lett a  végeredmény.