Folytatta a gólgyártást a legjobb idényét futó magyar támadó

Sallai Roland csapata kivégzést rendezett, egy félidő alatt négy gólt vágtak az ellenfélnek.

Sallai Roland csapata, a ciprusi APOEL félóra alatt eldöntötte az Alki Oroklini elleni bajnokit, az ősszel a BL-ben szereplő hazaiak addigra már 2-0-ra vezettek. A 32. percben Sallai is gólt szerzett, lövése egy védőn megpattanva hullott be a kapus fölött.

A vége 4-0 lett, és a magyar támadót a 60. percben lecserélte edzője. Sallai 14 bajnokin 6 gólnál jár már, ez pályafutása messze legeredményesebb felnőtt szezonja, mert eddig egyszer sem jutott 2 gól fölé. Sallai értékét már 1,25 millió euróra teszi a Transfermarkt nevű oldal, ezzel ő a hetedik legértékesebb magyar futballista Gulácsi Péter, Nikolics Nemanja, Dzsudzsák Balázs, Nagy Ádám, Kádár Tamás és Szalai Ádám mögött, Nagy Dominikkel és Lang Ádámmal holtversenyben.

Az APOEL 39 pontjával harmadik a tabellán, de két meccsel kevesebbet játszott, mint az őt egy-egy ponttal megelőző Anorthoszisz és AEK Larnaca, úgyhogy a vesztek pontok tekintetében jobban áll.