Djokovic egy nézőnek: Gyere, és mondd a képembe!

Felbosszantották a szerbet, aki a vártnál szenvedősebben jutott tovább a harmadik fordulóba.

Novak Djokovic a vártnál nehezebben vette a a második körös mérkőzését az Australian Openen, a megnyert első után ugyanis elveszítette a második szettet, míg a harmadikban már 5-4-es hátrányban volt és semmi-40-re állt, de aztán négy játszmalabdát hárítva végül behúzta a felvonást, majd a továbbjutást is kiharcolta (6-3, 4-6, 7-6, 6-3-ra győzött).

Mivel a közönség amúgy is sokszor kipécézi magának, ráadásul az ausztrál Alexei Popyrin volt az ellenfele, így a nézők nagy része a szerb ellen szurkolt, és egy férfinak a negyedik szettben sikerült valahogy Djokovic bőre alá másznia, ugyanis a világelső a lelátó elé ment, majd azt mondta:

Gyere, és mondd a képembe!

Ez egyébként 2-2-nél történt, a szerb pedig olyan lendületbe jött, hogy a következő három gémet megnyerte. Majdnem a negyediket is, de Popyrin három meccslabdát is hárított. Később egy negyediket is kivédett, de az ötödiknél már hibázott, Djokovic pedig nagy üvöltéssel ment a nézők elé és diadalittasan rázta az öklét.