Vizes vb: leúszott öt kilométert, majd nekiállt hegedülni

Eva Fabian megcsillogtatta zenei tehetségét is.

Úgy tűnik, hogy míg egy átlagembernek komoly erőpróbának tűnik öt kilométer leúszása, addig Eva Fabiannak csak bemelegítés volt nyíltvízi úszók öt első versenye hétfőn a Lupa-tavon. A 28 éves izraeli sportolónak ugyanis még arra is volt ereje a célba érkezés után, hogy az éremátadókhoz asszisztáló zenekartól elkérje a hegedűt és játsszon egyet.

Fabiannak eddig egy érme van világbajnokságról, 2013-ban, Barcelonában nyert bronzot 25 kilométeren. Budapesten még a 10 kilométeres versenyen láthatjuk, a női mezőny reggel nyolckor vág majd neki a távnak.

A hétfői versenyeken a férfi mezőnyben Betlehem Dávid a hetedik, a címvédő Rasovszky Kristóf a kilencedik helyen végzett, míg a nőknél Rohács Réka 15., Balogh Vivien 24. lett.