Mikrofonbálványok (x)

Meglepő, de igaz: a Dumaszínház Magyarország leglátogatottabb színháza! Döbbenetes érdeklődés mutatkozik előadásai iránt, melyekre alig lehet jegyet kapni, csak az elmúlt évben közel 400 ezren nézték meg a műsorait!

A Dumaszínház 2003-ban kezdte meg működését a Madách Imre úti Godot kávézóban. Elsőként olyanok léptek közönség elé, akik az időszak érdekes és vicces szövegelői voltak: mások mellett Szőke András, Galla Miklós, Dolák-Saly Róbert, Hajós András, Badár Sándor. A Dumaszínház 2012-ben a Corvin sétányra költözött, ahol azóta egy 240 főt befogadó színház várja a stand-up kedvelőit. Sőt, a Dumaszínház mellett lévő Kompót Bisztróban működik a Kompót Klub is, ahol 80 fő előtt lépnek színpadra a humoristák. Miként már vidéken is; előbb Szombathelyen, Győrben és Debrecenben lett állandó helyszínük, ma már szerte az országban 100 fölött van az előadóhelyek száma.

Könnyedén megtöltenek hatalmas sportcsarnokokat, és láthatjuk őket a televízióban is nap mint nap. De kik ők valójában? Honnan jöttek, miképpen kerültek a mulattatás színpadaira, mit gondolnak a világról, az őket körülvevő rajongásról, szeretetről, és persze arról, hogy valójában mi a humor?

Mikrofonbálványok című interjúkötetben a 36 legjobb magyar stand-upossal folytatott beszélgetések olvashatók, melyeket Trencsényi Zoltán újságíró készített, aki több évig dolgozott a Dumaszínház kommunikációs csapatában, nem mellékesen ő a Dumaszínház névadója. A pergő és könnyed párbeszédek segítségével alaposabban megismerhetjük a humoristákat; garantáljuk, hogy ennek során az olvasónak számos meglepetésben lesz része.

És igen: a könyv végére kiderül az is, hogy mi a humor, de a válasz egyelőre maradjon titok, tőlünk aztán végképp ne várja senki, hogy előre lelőjük a poént…

Címkék: kossuth kiadó