Korlátozzák a válások számát

Az idén életbe lépett oktatási- és ingatlanpiaci szabályzások miatt ugyanis tömegesen válnak el a nankingi lakosok – írja a sina.com hírportál.
Kapcsolódó cikkek

Az új rendelkezés értelmében napi válási limitet vezet be a kelet-kínai város, a regisztrációs hivatalok ugyanis egyszerűen nem bírnak a tömegesen beérkező kérelmekkel. A jelenséget nem egy új társadalmi hullám, nem is a válások „divatba jövetele” vagy a kínai lakosság családba vetett hitének megingása okozza – a háttérben a nankingi városvezetés korábban beiktatott új ingatlanpiaci és családpolitikája áll.

Válás ingatlanért

A március elejével életbe lépett – a túlfűtött piacot lehűteni igyekvő – ingatlanpiaci szabályozás például limitálja a családok által vásárolható lakások számát, az előírások ugyanakkor egyedülállókra vagy elváltakra nem vonatkoznak, az ingatlanpiacon befektetési lehetőséget látók így válni kényszerülnek.

Válás jobb iskoláért

Június elejével a gyermekek iskoláztatását is szigorúbban szabályozzák a városban, így szüleik és nagyszüleik lakóhely-regisztrációs papírja dönt például arról, hogy a város melyik kerületében járhatnak iskolába a kicsik. Ez szintén a családi állapot tömeges átgondolásához vezetett, attól függően, hogy az egyes papírok alapján milyen színvonalú oktatási intézmények jöhetnek számításba.

Válás mindkettőért

A jelenséggel kapcsolatban a kínai mikroblogokon egy nankingi nőnek az esete terjed. Ő az elmúlt két hónapban kétszer is elválni kényszerült: először lakást akart venni, majd kisfiát szerette volna jobb iskolába íratni.

A városi polgári ügyek hivatalának statisztikái szerint az év első felében több mint 18 ezren nyújtottak be válókeresetet, ami az átlag csaknem kétszerese, március óta pedig érezhetően sokszorozódott a válások száma. Az eset nem egyedi: sajtóbeszámolók szerint a hasonló intézkedéseket bevezető városok mindegyikében érezhető a trend.

Címkék: válás