Egykoron kommunista, majd liberális volt Frank Füredi magyar származású angol szociológus, aki a Matthias Corvinus Collegium (MCC) nemrég létrehozott brüsszeli intézetét vezetheti. Ez azonban nem zavarja a kormányt, mondván „aki fiatalkorában nem kommunista, annak nincs szíve”, noha Füredi csak az ötvenhez közel szakított a szélsőballal.
Az Ipsos friss felmérése alapján a többség sem az ukrajnai háború végét nem várja, sem a földönkívüliek eljövetelét, de abban azért bízik, hogy a saját maga számára jól alakul 2023.
A Derrick a német közszolgálati televízió legnagyobb nemzetközi sikere: világszerte milliók rajongtak a táskás szemű nyomozóért, aki nem pofozkodott vagy lövöldözött, mégis tömegeket ültetett esténként a tévé elé. Kiknek köszönhetjük Derrick figuráját, és hogy fogadták Derricket a gyakran fanyalgó magyar kritikusok?
A katari labdarúgó-világbajnokság nagyobb probléma nélkül ért véget vasárnap. Ez korántsem volt magától értetődő: sokan jogosan kérdőjelezték meg, hogy a jelentős focikultúrával nem rendelkező, mintegy két magyarországi megye területű állam képes lesz-e lebonyolítani a tornát.
Afganisztán valaha volt legfiatalabb női politikusával, Zarifa Ghafarival a magyarul megjelent életrajzi könyve apropóján készítettünk interjút Budapesten.
Az egészségügy tervezett átalakítása erősíti a hierarchikus viszonyokat és bizonyos formában visszahozza a hálapénzt – nyilatkozta lapunknak Lénárd Dita, a Magyar Orvosi Kamara alelnöke, aki szerint tömeges felmondás várható.
A 800 éves Aranybullát semmiképpen nem tekinthetjük a magyar alkotmányosság csírájának, de sarkalatos törvényként hozzájárult az „alkotmány nélküli alkotmányosság” alapjaihoz. II. András egy politikai vihar lecsendesítése céljából átfogóan szabályozta uralkodó és alattvalói viszonyát.
Visky András a Kitelepítés című regényben írta meg családja viszontagságos történetét. Lelkész apját bebörtönözték, ő pedig anyjával és hat testvérével együtt lágerbe került, ott tanult beszélni, járni is. De vajon hogyan lehet elkerülni a gyűlölködést? Interjú.
Veres Attila írta az idei év egyik legnyomasztóbb magyar könyvét. Ősszel megjelent az első angol nyelvű kötete is, decemberben pedig bemutatták a forgatókönyvéből készült Átjáróház című filmet. Interjú.
A járvány első évében Lana Del Rey nem lemezt, hanem verseskötetet és fotóalbumot adott ki, ami most magyarul is megjelent. Mi van a játékbabás imázson, a sosemvolt Amerika iránti nosztalgián meg a kólaízű puncin túl?