Zéró toleranciát hirdetnek a mentők

Egyre többször éri atrocitás a rohamkocsikon dolgozókat, ezért mostantól rögtön feljelentést tesznek, ha bántják őket.

Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mostantól minden olyan esetben, amikor dolgozóit atrocitás éri, azonnal rendőri feljelentést tesz, és az elkövetőkkel szemben a lehető legszigorúbb büntetési tétel alkalmazását kéri.

Az OMSZ ezt azzal indokolta, hogy a közelmúltban több alkalommal is támadás érte a segítő hivatásukat gyakorló, szolgálatukat teljesítő mentődolgozókat. A napokban pedig egy súlyosan sérült férfi életéért küzdő mentőknek kellett menekülniük a rohamkocsit rugdosó személyek elől – tették hozzá.

Hangsúlyozták, hogy tavaly december óta valamennyi egészségügyi dolgozó közfeladatot ellátó személynek minősül, így aki a feladatát ellátó egészségügyi dolgozót erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályozza, esetleg bántalmazza, bűntettet követ el, amiért három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Erre reagálva a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) azt közölte, teljes mértékben egyetértenek, és támogatják a mentőszolgálat kezdeményezését. Továbbá azt írták, hogy köztestületük már az említett jogszabály megjelenése előtt is számos fórumon kezdeményezte az egészségügyi szakdolgozók bántalmazásával kapcsolatos szabályozás rendeleti szinten történő megoldását.

“Minél hamarabb el kell érnünk azt, hogy a hivatásukat teljesítő, közfeladatokat ellátó egészségügyi dolgozókat ért bántalmazással szemben a legszigorúbb büntetés alkalmazása jusson érvényre” – fogalmazott a MESZK.