Erre figyeljünk a házi kedvenceinknél a hőhullám alatt

Nem csak az emberek, az állatok is megszenvedik a forróságot. Mutatjuk, mire érdemes figyelni a közelgő hőhullám idején.

Az elkövetkező napokban egyre nagyobb fokozatra kapcsol a hőség, ám ez nemcsak az embereket, de a házi kedvenceket is megviseli. Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője szerint ezért a gazdáknak érdemes lesz fokozottan figyelni az állataikra.

A szakértő szerint a kutya önszántából soha nem mozogna a tűző napon a nagy kánikulában. Ha mégis ezt kell tennie, akkor tudnunk kell, hogy mindezt nehezebben viselik a nagyobb testű, sötét színű kutyák, mint a kisebb testű, világos színűek.

A kutya nem tud izzadni, ami komoly nehézséget okoz számára, mert pusztán a lihegéssel történő hővesztés néha nem elegendő, ilyenkor az állat keresi a hűvös helyet, padlót, amire ráfeküdve hűtheti magát.

Ezekre érdemes figyelni:

Ha megtörtént a baj, és látjuk, hogy a háziállat intenzíven liheg, a nyelve állandóan kilóg a szájából, színe sötétebb a megszokottnál, a baj lehet akár hőtorlódás vagy hőguta is. Nyári kánikulában az oldalán fekvő, intenzíven lihegő, eszméletét vesztett állat rendszerint hőguta vagy napszúrás áldozata. A gyors folyadékpótlás és az állatorvosi segélykérés életmentő lehet ebben az esetben.

Kapcsolódó
Mit tesznek a hőhullámok a testünkkel és az agyunkkal?
Tudta, hogy a hőség több halálesetet okoz, mint bármely más időjárási tényező? Mit tesz pontosan a testünkkel? Milyen jelekre figyeljünk, hogy ne kapjunk hőgutát? Megmutatjuk! A Deutsche Welle riportja.