Így védekezhet a tinderes csalók ellen

Tipplista, hogy mire érdemes figyelni a randiappok használata közben.
Kapcsolódó cikkek

Az elmúlt hetekben A Tinder-csaló (The Tinder Swindler) című dokumentumfilm uralta a Netflix toplistáit. A történet egy olyan csalóról szól, aki a Tinderen ismerkedett meg nőkkel, gazdag milliárdosnak adta ki magát, randira hívta őket, különféle ürügyekkel pénzt csalt ki tőlük, majd eltűnt. A film olyan népszerű lett, hogy lapunk és több vezető kiadvány, többek között a The Guardian, a Vogue, a Buzzfeed, a BBC, és az NBC News is foglalkozott a témával. Miután a film ekkora nyilvánosságot kapott, a Tinder a közelmúltban bejelentette, hogy a dokumentumfilmben bemutatott férfit kitiltotta a platformról.

Kapcsolódó
Ha megnézed A Tinder-csalót, utána kétszer is meggondolod, kit húzz jobbra a társkeresőn
A Netflix új dokumentumfilmje akár egy fordulatos, 21. századi krimi is lehetne, de az benne a legfélelmetesebb, hogy nem fikció: a Tinderen nőket szédítő, izraeli szélhámos a mai napig vadászhat az online térben.

A társkereső szolgáltatásokat használók közül sokan tartanak attól, hogy csalókkal találkoznak. A Kaspersky 2021-ben készített egy felmérést a randippok felhasználóinak körében, és arra a megállapításra jutott, hogy a válaszadók többsége nem bízik a potenciális partnerekben, 65 százalékuk pedig fél attól, hogy csalók áldozatául esik. Ugyanebben a felmérésben a randippokat használók többsége (84 százalék) úgy nyilatkozott, hogy egy héten, de maximum egy hónapon belül kész személyesen is találkozni a randipartnerrel. Ami az első randevút illeti, a válaszadók fele (50 százalék) mondta azt, hogy ideges előtte, 38 százalékik pedig izgatottnak vallotta magát.

Íme egy lista arról, mire kell figyelni randiappok esetén:

Getty Images – Online társkeresés közben is észnél kell lenni.

Az online randizás biztonságossá és élvezetessé tételéhez a müncheni Liebling + Schatz párkapcsolati tanácsadó praxis terapeutái pedig az alábbiakat javasolják: