Priskin triplával tért vissza

A magyar támadó mesterhármasával nyert az Alanyija Vlagyikavkaz labdarúgócsapata.

Priskin Tamás még csapata felkészülése során sérült meg, részleges térdszalag-szakadást szenvedett, ezért csak hétfőn játszott először az orosz másodosztály most zajló kiírásában. Priskin már az első félidőben jelezte, hogy lehet rá számítani, kétszer is jó ütemben érkezett a kapusról kipattanó labdára, így övéi már a szünet előtt elléptek 2-0-ra az Orenburg ellen.

A magyar támadó a második felvonásban sem váratta sokáig a szurkolókat, egy szép kontraakció végén emelt át a kapus fölött, megszerezve ezzel a harmadik találatát. Honfitársunk 73 percet töltött a pályán, ám mivel senki más nem talált be rajta kívül, 3-0 maradt a végeredmény, Priskin a meccs hőse lett.

Az Alanyija Vlagyikavkaz ezzel a sikerrel az élre ugrott, 16 fordulót követően egy pont az előnye a gárdának a Mordvia Szaranszkkal szemben. A bajnokság 36 fordulós, az első kettő jut fel automatikusan.