A Győri ETO nyerte a Szuperkupát

A bajnok Győr nyerte meg a Szuperkupát: az ETO 3-0-ra verte a Debrecent, így először hódította el a trófeát.

Először került Győrbe a trófea

A kupagyőztes és a bajnok összecsapásával kezdetét vette a magyar foci új szezonja. A Győr és a Loki egyébként a kupadöntőben is találkozott nemrég, akkor a piros-fehérek nyertek 2-1-re.

Szombat este egyébként nem kezdtek rosszul a felek és a 18. percben majdnem meg is született az első gól: Damahou lövése Djordjevicről pattant majdnem a saját kapujába.

A 32. percben aztán vezetést szerzett a Győr, hiszen Trajkovic közeli lövése beakadt a kapuba. Amkor úgy tűnt, ez maradt a félidei eredmény, Varga jól centerezett, majd Andric adta tovább a labdát Koltainak, aki nem hibázott (2-0).

A második felvonásban mindkét félnek voltak veszélyes helyzetei. A cívisvárosiak a 73. percben majdnem szépítettek, de Damahou centiket tévedett. A különbség a hátralévő időben nem csökkent, hanem nőtt, ugyanis Verpecz rosszul rúgta ki a labdát, amire lecsapott Kalmár Zsolt (3-0).