Megszenvedett a sikerért a Lazio

A Seria A 19. fordulójában a Lazio a hajrában tudott csak fordítani a Cagliari ellen.

Az olasz pontvadászat második helyezettje, a Lazio azt a Cagliarit fogadta, mely legutóbbi öt meccsét zsinórban elveszítette, így egyértelműen a rómaiak voltak a találkozó esélyesei.

Az első játékrész nem hozott sok izgalmat, a második viszont annál többet, hiszen három gólt és két piros lapot láthatott a közönség: előbb Sau révén vezetéshez jutottak a vendégek, majd Konko a 79. percben egyenlített.

Nem sokkal ezután – két percen belül – a Cagliari kapusát, Cossut rossz kijövetele miatt, míg Agazzit második sárgája után állította ki a játékvezető, majd a megítélt büntetőt Candreva vágta be (2-1).

Így győzelmével a Lazio megőrizte második helyét a tabellán, és már csak ötpont a hátránya a Juventusszal szemben.