Real-gála Spanyolországban, kiesett a Villarreal

A bajnok Real Madrid 4-1-re nyert a Mallorca ellen hazai pályán a spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó, 38. fordulójában.

Az már korábban eldőlt, hogy a Real Madrid nyeri meg a la Liga 2011-12-es kiírását, így a Mallorca ellen igazi örömünnep volt a Santiago Bernbéu Stadionban. Cristiano Ronaldo nyitotta a gólok sorát a 19. percben, majd nem sokkal később Karim Benzema duplázta meg a hazai előnyt.

A második félidő elején Mesut Özil is beköszönt, és ugyan Castro szépített, a német válogatott középpályás az 58. percben visszaállította a háromgólos különbséget, 4-1 lett a vége. A Real Madrid 32 győzelemmel 100 ponttal és 121 lőtt góllal zárta a bajnokságot – mindegyik rekord.

A szigetlakók egyébként ráfaragtak madridi vereségükkel, ugyanis az Athletic Bilbaót kiütő Levante így beelőzte a Mallorcát és elhappolta előle az Európa Liga-selejtezőt érő hatodik helyet.

A negyedik a Málaga lett, amely Rondón találatával győzte le a Sporting Gijónt és így jövőre a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat. Ezt az Európa Liga-győztes Atlético Madrid bánta, amely az ötödik lett és maradt neki az EL-főtábla.

A Matracosok a Villarreal vendégeként nyertek, a Sárga Tengeralattjáró így kiesett az élvonalból, ugyanis Zaragoza és a Rayo Vallecano is nyerni tudott. A Pintér Ádámot ezúttal nélkülöző aragóniaiak egy négy kiállítást hozó összecsapáson nyertek madridban, a Getafe otthonában. A hazaiaktól hárman is pirosat kaptak.

A mesterlövészek versenyében Cristiano Ronaldo végül kikapott az 50 találattal záró Lionel Messitől. Falcao lett a harmadik ebben a tekintetben, ő 24-ig jutott.

Eredmények – La Liga, 38. forduló
Espanyol-Sevilla 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Correia (76.), illetve Negredo (45.)

Getafe-Real Zaragoza 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Apono (56. – 11-esből), Postiga (91.)
Piros lap: Sarabia (25.), Torres (57.), Miku (87.), illetve Dujmovic (83.)

Levante-Athletic Bilbao 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Ghezzal (45., 67.), Farinos (88. – 11-esből)

Málaga-Sporting Gijón 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Rondon (49.)
Piros lap: Isco (Malaga, 89.)

Racing Santander-Osasuna 2-4 (1-0)
Gólszerzők: Stuani (2.), Bustara (80.), illetve Balde (54.), Álvaro (67.), Raul Garcia (71. – öngól), Rovérsio (90.)

Real Madrid-Real Mallorca 4-1 (2-0)
Gólszerzők: Ronaldo (19.), Benzema (23.), Özil (49., 58.), illetve Castro (52.)

Rayo Vallecano-Granada 1-0 (0-0)
Gólszerző: Tamudo (90.)

Villarreal-Atlético Madrid 0-1 (0-0)
Gólszerző: Falcao (88.)