Huszti gólt lőtt, továbbment a Zenit

A szentpétervári együttes 3-2-re győzte le a debütáló Roberto Carlosszal felálló Anzsit az Orosz Kupa nyolcaddöntőjében.

A magyar középpályás kezdőként jutott szóhoz a kupameccsen, a 13. percben pedig meg is szerezte a vezetést csapatának, egy büntetőt értékesített magabiztosan – az Anzsi egyébként szerzett gólt rögvest a találkozó elején, azt azonban érvénytelenítette a játékvezető.

Agalarov egalizált tíz minutummal később, azonban fordulás után Danny és Lazovic találatának köszönhetően kettővel is meglépett a Zenit, a Mahacskala már csak az utolsó pillanatokban tudott kozmetikázni az eredménye, 2-3 lett a vége. Huszti az 57. percig volt pályán.

A hazaiaknál ezen a találkozón debütált a Corinthianstól érkező világbajnok Roberto Carlos.

Eredmény:
Anzsi Mahacskala – Zenit Szentpétervár 2-3 (Agalarov 23., Ivanov 90. ill. Huszti 13. – 11-esből, Danny 68., Lazovic 83.)