Országos csúcsdöntéssel zárult a rövidpályás úszó Eb

Az Európa-bajnokság utolsó napján nem jött össze az éremszerzés, de egy országos csúcs így is megdőlt.

Németh Nándor országos csúccsal ötödik lett 100 méter gyorson vasárnap az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság zárónapján.

A 24 éves magyar versenyző a szombati előfutamban, majd a középdöntőben is megközelítette országos csúcsát (46.36), a döntőben viszont már túl is szárnyalta. Németh a táv háromnegyedénél még dobogós pozícióban volt, végül saját országos rekordját igencsak megjavítva, 46.08 másodperccel az ötödik lett.

Ilyen a versenyzés, sokszor voltam már negyedik-ötödik, de ez egy nagyon jól összerakott viadal volt. Napról napra jobb voltam, nem fogok panaszkodni. Ha lehet ilyet mondani, akkor le a kalapot előttem, hiszen összeszedtem magam és jól sikerült a verseny

– mondta az MTI-nek.

Németh Nándoron kívül három magyar is medencébe ugrott a zárónapon, Késely Ajna hetedik lett 400 méter gyorson, míg a bronzéremre hajtó Holló Balázs 4. helyen ért célba 400 vegyesen. Holló végig nagy csatában állt Aposztolosz Papasztamosszal a dobogóért, de 100 mellen akkora hátrányba került, hogy nem érte már be.

„Szerettem volna valamivel jobb időt úszni, de ennél jobban zavar, hogy nem jött össze a dobogó. Tudtam, hogy a görög srác a táv háromnegyedéig nagyon jó, a korábbi versenyeken a végén mindig le tudtam hajrázni, és most is reménykedtem benne, hogy így lesz, ezúttal azonban nem így jött ki” – értékelt Holló.

Szintén negyedik helyen zárt a 17 éves Pádár Nikolett 200 méter gyorson, mindössze két ezredmásodperccel lemaradva a brit Freya Colbert mögött a dobogón.

A nap szenzációját azonban nem a magyarok, vagy a görög úszó produkálta, hanem az ír Daniel Wiffen, aki világcsúccsal nyert 800 méter gyorson. A 22 éves versenyző 7:20.46 perces idővel ért célba, ezzel a 25 és az 50 méteres medencés versenyeket egyaránt figyelembe véve a sportág legrégebben érvényben lévő világrekordját írta át, ugyanis az ausztrál Grant Hackett 2008. július 20-án felállított 7:23.42 perces csúcsát adta át a múltnak.