Nadal élete egyik legőrültebb rövidítését nyerte meg

28 perc volt csak a tie-break, a spanyol már negyedöntős az Australian Openen.

Rafael Nadal egy könnyednek tűnő mérkőzésen, ám drámai első szettet követően jutott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe.

Megköszönték az eddigi kapitány munkáját, újat neveztek ki a teniszválogatottnál
A Davis Kupa-csapat márciusban Ausztráliával játszik, egyelőre erre egy párharcra szól Nagy Zoltán megbízása. Ő Fucsovics Márton edzője is.

A rekordot jelentő, 21. Grand Slam-trófeájára hajtó spanyol a francia Adrian Mannarinót verte 7:6, 6:2, 6:2-re úgy, hogy az első szett végén egy 28 perces tie-breaket élt túl, és hozott 16-14-re.

Mannarino a rövidítésben ráadásul meg is sérült, így a folytatásban már nem tudott komoly ellenállást kifejteni.

Nem jutott be a negyeddöntőbe a harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev, a tavaly olimpiai és ATP-világbajnok német játékost a kanadai Denis Shapovalov búcsúztatta három szettben, szűk két és fél óra alatt.

A női világelső Ashleigh Barty is negyeddöntős, miután két szettben, 1 óra 16 perc alatt győzte le vasárnap az amerikai Amanda Anisimovát.