Megverte a profikat egy 15 éves amatőr golfozó

Minden idők legfiatalabb játékosa lett, aki világranglistába tartozó versenyt nyert.

Az Egyesült Arab Emirátusokban tartott golfversenyt az angol Josh Hill nyerte meg, amivel beírta magát a sportág történetében. A Dubaiban született, de angol U18-as csapatbaj játszó Hill ugyanis

mindössze 15 évesen, hat hónaposan és 27 naposan nyerte meg a világranglistába is beleszámító Al Ain Opent, ezzel ő minden idők legfiatalabb tornagyőztese profi versenyen.

A korábbi rekordot a japán Rio Isikava tartotta 15 évvel és nyolc hónappal. További érdekesség, hogy mivel Josh Hill még amatő státuszú, a két ütéssel lemaradó, második helyen végző Harry Ellis kapta meg a bajnoki címért járó 10.477 fontos győzelmi díjat.

Győzelmével Hill a világranglistán nagyjából az 1200 hely környékére lép majd fel a BBC becslése szerint.

Kiemelt kép: twitter.com/TheMeridianSS