Milák Kristóf junior világcsúccsal nyerte meg az ob-t, Cseh László a harmadik

A 18 éves úszó mindössze egy századdal maradt el az Európa-csúcstól, amit épp Cseh tart 2008 óta.

Szerdán elkezdődött az úszók országos bajnoksága Debrecenben, amit kihagy Hosszú Katinka és az idő közben visszavonult Gyurta Dániel is. Az első nap döntői közül egyértelműen a 200 méteres férfi pillangóúszás fináléját várták a legtöbben, ami nem meglepő: Cseh László, Kenderesi Tamás és a köztudatba a budapesti világbajnokságon berobbant Milák Kristóf is ott volt a mezőnyben.

Le is osztották maguk között a dobogós helyeket, a győzelmet a 18 éves Milák szerezte meg, másfél másodperccel volt jobb a második Kenderesinél. 1:52.71 perces ideje junior világcsúcs és csak egyetlen századdal marad el Cseh László 2008-as Európa-csúcsától, amelyet a pekingi olimpiai döntőjében úszott. Cseh a harmadik helyen csapott célba. Neki ez volt a 148. érme az ob-kon.

A női mezőnyben Kapás Boglárka két elég megerőltető versenyszámot húzott be: ő nyerte a 200 pillangót, valamint a 800 méteres gyorsúszást is. Érdekesség még, hogy a női 50 gyorson azé a Senánszky Petráé lett az első hely, akit uszonyosúszó világrekordjai miatt ismerhetünk elsősorban.

3. Elena Guttmann (SVS Schwimmen) 1:10.37

A nyitóképen a 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf látható. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt