Négy éve még 46. volt, most a német biatlonosé az olimpiai arany

Laura Dahlmeier egy éve tarolt a világbajnokságon, most már olimpiai érme is van. Arany ráadásul.

A német Laura Dahlmeier nyerte a sílövők női 7,5 kilométeres sprintversenyét a phjongcshangi téli olimpia szombati napján. Az erős szél nehezítette versenyben a 24 éves biatlonos hibátlanul lőtt, mind a tíz kísérletével talált, ugyanerre rajta kívül még ketten voltak képesek a 86 fős mezőnyből.

Dahlmeier több mint 24 másodperccel bizonyult jobbnak az ezüstérmes norvég Marte Olsbunál. A bronzot a cseh Veronika Vitkova érdemelte ki.

A szám világbajnoka, a cseh Gabriela Koukalová sérülés miatt nincs ott Phjongcshangban.

A német sportolónő már 2014-ben, Szocsiban is indult, ebben a számban a 46. helyen végzett. Tavaly a világbajnokságon már öt aranyérmet és egy ezüstöt nyert.