Michelisz másodjára befutott a 4. helyre a Hungaroringen

A WTCC hungaroringi világbajnoki hétvégéjén az első futamban csak 15. lett a magyar közönségkedvenc, a főfutamon majdnem felfért a dobogóra.

Az első futamban megsérült Michelisz Norbert Hondája, így ötkörös hátrányban fejezte be a futamot, a 15. helyen – ahogyan arról már beszámoltunk.

Az első futamon a Zengő Motorsport magyar versenyzője, Nagy Dániel 13., míg csapattársa, a francia Aurélien Panis – a korábbi Forma-1-es pilóta, Olivier Panis fia – 10. helyen zárt. A futamot Michelisz portugál csapattársa, a vb-pontversenyben éllovas Tiago Monteiro nyerte.

A főversenyen aztán a marokkói Mehdi Bennani győzött Citröennel, Michelisz a hatodik helyről indult, végül negyedik lett, ezzel 16 ponthoz jutott. Nagy Dánielnek ki kellett állnia a versenyből.