Zsinórban a hatodik aranyérem nem jött össze a női kajak négyesnek

Kajak és kenu 500 méteren hetedik lett a férfi egyesben a magyar versenyző.

Esélyesként várta a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna összetételű kajak négyes az 500 méteres döntőt.

A rajt jól sikerült, de nagyon együtt haladt a mezőny. A táv felénél Fehéroszország mögött a második volt a magyar hajó, nagy hajrára volt szükség az aranyhoz. Végül a második helyre ért be a négyes, a rajt-cél győzelmet arató fehéroroszok mögött. Ezzel nem jött össze zsinórban a hatodik világbajnoki cím.

A férfi kenu egyes 500 méteren Korisánszky Dávid a verseny felénél a mezőny végén haladt. Később sem sikerült feljebb kapaszkodni, végül a 7. helyen ért célba honfitársunk.

Jött az újabb döntő, naná, hogy magyar résztvevővel. A kajakos Hufnágel Tibor 500 méteren volt érdekelt. A táv felénél negyedik volt, jelentős hátrányban. Nagy hajrát indított, amiben elfárdat és végül a hetedik helyen ért célba.