A Fradi bedarálta az Újpestet

A Ferencváros 7-4-re győzött az Újpest vendégeként a jégkorong Mol Liga keddi mérkőzésén.

A zöld-fehérek hamar, már a 3. percben vezetést szereztek Németh révén, majd a hazaiak egyenlíteni tudtak. Nem sokkal később viszont még kétszer betalált a Fradi, az Újpest erejéből viszont csak egy gólra futotta (2-3).

A középső etapban aztán mindkét oldalon két-két gól esett, így a különbség nem változott, a záró játékrészben viszont a vendégek teljesen felőrölték az UTE-t: egy perc alatt kétszer ünnepelhettek.

Végül 7-4-re nyert az FTC. Az Újpest lemaradását jól mutatja, hogy 47 meccsükön hat szerzett pontjukkal sereghajtók, míg a Fradi egy helyezéssel, de 59 ponttal előzi meg őket.

Eredmény – MOL Liga, alapszakasz

UTE-FTC 4-7 (2-3, 2-2, 0-2)
gólszerzők: Crichton (11.), Farkas (20.), Sweeney (26.), Virág (35.), illetve Németh (3.), Vaszjunyin (14.), Géczi (17.), Sijka (28., 57.), Potila (32.), Kiss (56.)