Visszavágott az Olaj a Fehérvárnak

A címvédő Szolnok hazai pályán pontszegény meccsen nyert az alapszakaszgyőztes Alba Fehérvár ellen szerdán a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi rangadóján.

A két csapat legutóbb vasárnap találkozott, akkor a Magyar Kupa paksi döntőjében a fehérváriak húsz ponttal bizonyultak jobbnak (74-54), és megszerezték fennállásuk harmadik MK-aranyát. A “visszavágó” első három negyedét a kevés kosár és a nagy küzdelem jellemezte, majd a Tisza-partiak a 35. percre főként Rashad Bell és Horváth Ákos révén 12 ponttal elhúztak (69-57), innen pedig csak négy pontra (74-70) tudtak felzárkózni a vendégek.

A Kaposvár és a Jászberény rendkívül szoros csatát vívott, ugyanis a nagyszünetben még a Kaposvár vezetett, de a folytatásban a vendégek ledolgozták hátrányukat, és izgalmassá tették a végjátékot. Végül a Kaposvár három ponttal, 96-93-ra tudott nyerni.

Az Atomerőmű sokkal simábban, 93-67-re diadalmaskodott Körmenden.