Elcsúszott, és már nem tud felállni a Volán

Kikapott a Salzburgtól, és már biztosan nem juthat a rájátszásba a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL-ben.

A középszakasz nyolcadik fordulójában sokak szerint a veszett fejsze nyele volt, mások szerint az utolsó szalmaszál szerepét töltötte be.

A mindig nagy rivális Red Bull Salzburg látogatott Székesfehérvárra, és bár az első haramadot megnyerte a magyar csapat, a másodikat nagyon elrontotta. Treille szerzett vezetést a vendégeknek 45 másodperccel a mérkőzés kezdete után, majd a harmadik percben Benk András, a 14. percben Vas Márton válaszolt góllal (2-1).

Kristler és Heinrich talált be a második húszpercben, és mivel több gól már nem született, 3-2-re kikapott a Volán. Mindez azt jelenti, hogy a magyar csapat már biztosan nem végez a középszakasz alsóházában az első két helyen.

Sőt, szinte biztos, hogy az utolsó előtti helyen végez az EBEL-ben.