Könnyed sikerével élen az Alba

Az Alba Fehérvár férfi-kosárlabdacsapata „idegenben” nyert 108-66-ra a Factum Sport Debrecen ellen.

A hajdúságiak lemondtak a pályaválasztói jogukról, így ebben az idényben már negyedszer vendégeskedtek a Vodafone Sportcentrumban – korábban a Magyar Kupában tettek hasonlóan. A Fehérvár az első negyedben még nem tudott mit kezdeni ellenfelével, a Debrecen vezetett, ám a második tíz percben már begyújtotta a rakétákat Braniszlav Dzunics együttese, amely Wood vezetésével már a nagyszünetben 18 ponttal vezetett.

A folytatásban sem volt megállás, a koronázóvárosiak nem könyörültek ellenfelüknek, a végén pedig 42 (!) ponttal diadalmaskodtak, 108-66-os győzelmet arattak. Ez volt az Alba 15. győzelme a bajnokságban és a tabella élére állt a csapat.

A Szombathely az utolsó pillanatokban, egy nagy hajrá végén nyert Nyíregyházán, Zagorec 21 ponttal vette ki a részét a sikerből.

Eredmények – férfikosárlabda NB I., alapszakasz
Factum Sport Debrecen-Alba Fehérvár 66-108 (22-20, 11-31, 14-28, 19-29)
legjobb dobók: Smith 19, Benőcs 18, illetve Brandon 22, Lekli 18

Nyíregyházi KK – Opti Trend-Szova KC Szombathely 75-77 (25-25, 21-16, 13-16, 16-20)
legjobb dobók: Nelson 19, illetve Zagorac 21, Ivosev 20