Tomoriék majdnem leégtek Békéscsabán

A szünetben még háromgólos hátrányban volt, de végül 28-25-re győzött Békéscsabán a tavaly KEK-győztes Ferencváros a női kézilabda-bajnokságban.

Nagyon jól kezdett a Békéscsaba a Ferencváros ellen, és ez nem meglepő, mert három éve nem tudott nyerni a viharsarokban a Fradi.

A szívós hazaiak tíz perc alatt háromgólos előnyre tettek szert, és ez ki is tartott a szünetig. A folytatásban fokozatosan közeledett a Ferencváros, majd előzött, és hat góllal megnyerte a második harminc percet, így hárommal a találkozót.

A legeredményesebb játékos a békéscsabai Nikolajenko volt 8 góllal (Kelemen 5, Tóth 4 gólt ért el), a vendégeknél Kovacsicz Mónika 5 gólig jutott, mellette Szamoránsky, Szucsánszki 4-4, Tomori, Szekerczés, Szarka, Nerea Pena 3-3 találatot szerzett.

Némi meglepetésre az Érd hazai pályán kapott ki a Fehérvártól.