A visszavágó formalitás lesz

A férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzését akadály nélkül vette az Albacomp Fehérvár, nagy különbségű győzelmet aratva a Kaposvári KK felett.

Már az első negyedben pontosabban célzott az Albacomp, lényegében egyszer sem kellett a játékrész alatt izgulniuk a kék-fehéreknek előnyük tudatában. Ettől függetlenül rengeteg átadási hiba, valamint elhamarkodott dobás jellemezte ezt a tíz percet. A fehérváriaknál Madár András civilben üldögélt a kispad mögött – az irányító nem volt sérült, a hírek szerint fegyelmi oka volt mellőzésének. Információink szerint a játékos a Kecskemét elleni bajnokin különbözött össze egyik – meg nem nevezett tengerentúli játékostársával. A klubvezetés így büntetésből a junior csapathoz száműzte néhány hétre. A folytatásban egyre jobban felőrölte ellenfelét az Alba, igaz a Kaposvár különösebben nagy ellenállást nem fejtett ki, így a 16. percre már húsz ponttal vezettek (49-29) a vendéglátók. Ezt az előnyt aztán a nagyszünetre Keller Ákos, valamint Simon Balázs vezérletével még magabiztosabbá tették. A harmadik negyedben, majd az azt követő tíz percben már csak az volt kérdéses, hogy mekkora előnyt kovácsol az Albacomp a visszavágóra, ugyanis tetszés szerint érték el kosaraikat, és szebbnél-szebb kosarakkal szórakoztatták közönségüket. Mindenesetre arra ideális volt ez a meccs, hogy az utóbbi időben, a bajnokságban, zsinórban háromszor betliző Albások önbizalma valamelyest helyrerázódjon a pénteki Körmend elleni rangadó előtt. A jövő heti, kaposvári visszavágó miatt úgysem kell aggódniuk Simon Balázséknak…

Jegyzőkönyv:

Albacomp Fehérvár – Kaposvári KK 106-75 (31-20, 26-15, 21-19, 28-21)

Vezetőedző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 3. p.: 12-6, 7. p.: 20-12, 9. p.: 26-16, 12. p: 35-24, 15. p.: 43-29, 18. p.: 53-33, 23. p.: 63-41, 26. p.: 72-45, 31. p: 78-54, 35. p.: 93-62, 38. p.: 97-67.
Edzőszemmel:
–    Úgy gondolom, jó reakció volt csapatomtól ez a mérkőzés az elszenvedett vereségekre. Elsősorban a védekezésünknek köszönhetően, a gyors indításainkból szerzett, könnyű kosarak miatt tudtunk felszabadultan játszani. – Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője
–    Az Albacomp azt játszotta, amit tud, mi pedig sajnos engedtük neki. A mi támadásaink abszolút kontrol nélkül, illetve irányító nélkül folytak. Ebből tudta az Albacomp a játékát játszani. Azt hiszem ezzel a mérkőzéssel a párharc eldőlt. Bár tudtuk, hogy az Albacomp erősebb csapat, de azért nem erre számítottunk. – Fekete Ádám, a Kaposvár edzője