A Honvéd legyőzte a Vasast

A férfi vízilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának szerdai, utolsó játéknapján a bajnoki címvédő Vasas kikapott a negyedik és kupagyőztes Honvédtól a Kőér utcában.

A szerdai találkozó végeredményétől függetlenül korábban eldőlt, hogy a Vasasé a második, és a Honvédé a negyedik hely, a körmérkőzéses rájátszás zárómeccsét jószerével csak kötelességtudatból játszották le a csapatok,.

A Kőér utcai mérkőzés elején a Vasas vezetett 1-0-ra, de az első negyed végén már 4-1 volt a Honvéd javára. Innen zárkózott fel az angyalföldi társaság 5-4-re, majd ki is egyenlített a nagyszünetet követően, de a harmadik játékrész elején újfent a hazai együttes állt jobban (7-5).

Az utolsó szünet előtt viszont már megint döntetlent mutatott az eredményjelző (7-7). Az utolsó negyedben a vendéglátók legeredményesebbje, a végül négy találatot jegyző Tóth Márton juttatta megint vezetéshez együttesét (8-7). Újabb egált követően a Honvéd megrázta magát, és elhúzott két góllal (10-8), a Vasas-szépítést követően pedig az ifjú Angyal Dániel adta meg a “kegyelemdöfést”, aki a hajrában büntetőből volt eredményes (11-9).

Eredmények – férfi vízilabda OB 1:
Rájátszás az 1-4. helyért, 6. forduló:
Groupama-Honvéd – TEVA-Vasas-UNIQA 11-9 (4-1, 1-3, 2-3, 4-2)
A góldobók: Tóth M. 4, Salamon 3, Bátori, Hárai, Gór-Nagy, Angyal 1-1, illetve Kovács, Vámos 2-2, Katonás, Hőna, Powers, Kiss G., Decker 1- 1
Rájátszás az 5-8. helyért, 6. forduló:
Debrecen Fujitsu – PVSK-Fűszért 10-7 (1-0, 5-2, 2-1, 2-4) FTC-Fisher Klíma – Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 4-12 (1-2, 1-1, 1-4, 1-5)
Rájátszás a 9-13. helyért, 8. forduló:
ASI-ÚTE 15-7 (4-2, 3-2, 3-2, 5-1)
Bodrogi Bau-Szentesi VK – BVSC-Zugló 7-10 (2-2, 1-2, 1-4, 3-2)

A Vodafone férfi OB I rájátszásának végeredménye az alapszakasz pontjaival együtt: 1. Eger 84 pont, 2. Vasas 69 pont, 3. Szeged 64 pont, 4. Honvéd 63 pont