Ismét kikapott a BL-ben a DVSC-Korvex

A vendég Lipcse egyetlen góllal bizonyult jobbnak Köstner Vilmos együttesénél, amelynek minimálisak továbbjutási esélyei.

A két csapat október 13-i, lipcsei találkozóján simán, 31-25-re diadalmaskodtak a hazaiak, és a sereghajtó debrecenieknek fontos lett volna a két pont begyűjtése.

A meccs első három találatát a jól támadó vendégek szerezték, de a 14. percben sikerült utolérni a riválist. Bulath és Juhász kiállítása sem törte meg a lendületet, ám fordítani így sem sikerült.

A második játékrészt is jobban kezdte a Lipcse, ellépett 14-10-re, ám ettől kezdve sokkal hatékonyabb lett a hazaiak védekezése. A németek 8 percen át nem találtak be, és negyedórával a vége előtt Sopronyi vezérletével egyenlő lett az állás (14-14).

Csakhogy a vendégek gyorsítottak az iramon, 18-15-re ismét elhúztak. Az 53. percben Bognár egyenlített (18-18), ám Sopronyi hétméterest rontott. Izgalmas volt a végjáték, felváltva estek a gólok, de mindig a Leipzig együttesénél volt az előny. Az utolsó támadásban Csáki lövését védte a kapus, így nem sikerült a pontszerzés.

A hajdúságiak jövő szombat este a Hypo NÖ Maria Enzersdorf-i otthonában lépnek pályára, és pontot kell szerezniük, hogy maradjon esélyük legalább a harmadik hely megszerzésére – a BL-folytatásra már csak minimális az esélyük.

4. forduló – B-csoport:
DVSC-Korvex – HC Leipzig (német) 19-20 (8-11)

Szombaton játszották:
Itxako Navarra (spanyol)-Hypo NÖ (osztrák) 23-21 (11-7)

Az állás: 1. Navarra 6 pont (108-91), 2. Leipzig 6 (98-95), 3. Hypo NÖ 2 (89-98), 4. DVSC 2 (93-104)