Lehet, hogy a szuperhősös filmek magyarázzák meg, miért nem kell már a jó kormányzás a politikai támogatottsághoz? És mi köze a magyar inflációnak a The New York Times filmkritikarovat-vezetőjének távozásához?
Hogyan érthetett egy matematikus ennyi mindenhez, és miként merültek feledésbe az eredményei? Miért akarta, hogy Amerika mérjen megelőző csapást a szovjetekre? Milyen tudományágakat forradalmasított Neumann a halálos ágyán? És mit gondolna a ChatGPT-ről? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Ananyo Bhattacharyával, aki az eddigi legalaposabb tudományos életrajzot írta meg Neumann Jánosról.
A Balhét nem harangozta be marketingkampány és színészinterjúk sora, mégis hosszú-hosszú idő óta a legjobb dolog, ami a Netflixen történt. Fifikás, brutálisan éleslátó, friss és bátor forgatókönyv, éles humor, és drámai mélység keveredik.
Jogásszal és politológussal beszélgettünk arról, hogy Bencsik ugandai melegbubus fejtegetése miért nem számít – legalábbis büntetendő – gyűlöletbeszédnek, és miért probléma az, hogy a kormány részéről nem született erőteljes és egyértelműen elítélő reakció.
Kétszer sem sikerült méreggel megölni Putyin kritikusát, most 25 év börtönre ítélték
Az Egyesült Államokban egyre többen érdeklődnek a pofonbajnokság iránt,
de a fejlődést némileg hátráltatja, hogy mivel gyerekcipőben jár a profi
verzió, menet közben alakul a szabályozás. A nagy ugrásban olyan
sztárok segítenek, mint Arnold Schwarzenegger vagy éppen a magyar Szabó Franciska.
Dr. James Craig és felesége, a március közepén elhunyt Angela látszólag példás családi életet éltek. Ám a fogorvosként dolgozó férfi kettős életet élt, sőt legújabb partneréért épp elhagyni készült hitvesét. Az asszony hirtelen halála után meg is vádolták a férjet gyilkossággal. Amerikai rémtörténet a Colorado államban található Aurorából.
Zámbó Krisztián szerepében ismerte meg az ország A Királyban, de évek óta dolgozik független színházi előadásokon. Márciusban mutatták be két másik rendezővel és négy sikeres magyar influenszerrel közösen készített darabjukat, ami az influenszer életmód szorongásairól és a Gabby Petito-gyilkosságról is szól.
Az elefántok hozzánk hasonlóan intelligens, érző, családjukhoz kötődő lények, az emberektől mégis sokszor csak haragot, gyűlöletet tanulnak. Dr. Paula Kahumbu elefántkutatóval beszélgettünk a National Geographic hamarosan induló, Az elefántok titkai című minisorozata kapcsán.