BKK: Több mint 2 millió forintot fizetett tavaly egy bliccelő

A Budapesti Közlekedési Központ kigyűjtötte 2023 top10 egyösszegű pótdíjbefizetéseit.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tudatta, továbbra sem éri meg bérlet- vagy jegyvásárlás helyett bliccelni, a ki nem fizetett pótdíj ugyanis nem évül el. Azok döntenek jól, akik mielőbb, lehetőleg a helyszínen kiegyenlítik a büntetést, vagy élnek a kedvezményrendszerrel, amely bérletvásárlásra ösztönzi a bliccelésen ért utast.

A BKK 2021 óta a korábbinál is szigorúbb a blicelőkkel, a pótdíjkezelési eljárások hatékonyabbá váltak, a cég évente több ezer fizetési meghagyást és végrehajtási eljárást indít. Milliós pótdíjakból 2023-ban sem volt hiány, a felsorolt összegeket már befizették, valamennyit végrehajtási eljárások alapján, 5-8 év elteltével teljesítették a pótdíjazott utasok.

A tíz legnagyobb, egyösszegű pótdíjbefizetés 2023-ban:

A cég közleménye szerint a legmagasabb összegű pótdíjbefizetés két végrehajtási eljárásból több tucat rendezetlen pótdíjazás alapján adódott össze. A ténylegesen befolyt pótdíjak tartalmazzák a pótdíjtartozást és járulékait, az évek alatt rárakódó kamatokat, a végrehajtási eljárások költségeit is. (A legmagasabb egyösszegű befizetés eddig 2020-ban volt, 2 797 400 forintra rúgott.)

Tavaly 227 200 ellenőrzés zárult pótdíjazással (5 százalékkal több, mint 2022-ben), 19 ezren éltek a 2022 őszétől rendelkezésre álló kedvezményes rendezési lehetőséggel, mutatták be a pótdíjazást követően vásárolt bérletét. A pótdíjazások 63 százalékát rendezték helyszínen, az ebből befolyó összeg (1,7 milliárd forint) 35 százalékkal haladta meg az előző évit.