Nem sikerült a bravúr Szávaynak

Lleyton Hewitt 0-2-ről fordítva, három és fél órás maratoni csatában győzte le a francia nyílt teniszbajnokságon a 2004-ben győztes Gaston Gaudiót. Szávaynak nem sikerült a bravúr a világranglista kilencedik ellen.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

Az ötszettes csaták specialistáját, a 14. helyen kiemelt Lleyton Hewittot már a második körben összehozta a sors a salakon rendkívülien veszélyes Gaudióval. Az argentin klasszis az első két szettben megmutatta, hogy nem véletlenül nyert 2004-ben férfi egyesben a francia fővárosban, és a remek fonákjaival rendre megoldhatatlan feladat elé állította Hewittot.

A harmadik szettben azonban 1-1-es állásnál, három kettőshibával odaajándékozta adogatójátékát az ausztrál sztárnak, és innentől kezdve látványosan visszaesett a világranglista 72. helyezettjének a játéka, és Hewitt 3:28 perc után fogadhatta a gratulációját a hálónál. A néhány éve még a Top5-ben rangsorolt Gaudio az idei Roland Garros előtt már sejtetni engedte, hogy ez lesz az utolsó párizsi Grand Slam-tornája, és a Hewitt elleni bukta után nem valószínű, hogy megváltoztatná a véleményét.

Hewitt a legjobb 16 között Rafael Nadallal meccselhet, feltéve persze, hogy a következő körben legyőzi a finn Jarkko Nieminent. A nyolcaddöntőbe várják a szakértők a hatodik helyen kiemelt szerb Djokovic-ot is, aki a vártnál nehezebben, négy szettben verte a torna legalacsonyabban rangsorolt, még versenyben lévő játékosát, a francia Laurent Recouderc-t.

Az idei eredmények alapján (ATP Race) Rafael Nadal és Roger Federer mögött a harmadik helyen álló Djokovic az első szettet viszonylag simán megnyerte a selejtezőből a főtáblára jutott ellenfelével szemben, de a francia aztán sorozatban négy gémet nyert, és ezzel kiegyenlített. A szerb klasszist láthatóan megviselte a váratlan fordulat, de a következő két szettre összekapta magát, és végül az erőviszonyoknak megfelelően 6:3, 3:6, 6:3, 6:1-ra győzedelmeskedett.

A nőknél a második helyen kiemelt Sarapova az első körben szenvedett a francia Emilie Loit ellen, csütörtökön azonban alig valamivel több mint egy óra alatt lesöpörte az ellenfelét, és bejutott a legjobb 32 közé. A 32 éves Jill Craybas 2:2-ig tartotta a lépést a 12 évvel fiatalabb riválisával, aki ezután sorozatban tíz gémet nyert: 6:2, 5:0-nál még elvette egyszer Sarapova adogatójátékát a két éve Wimbledonban Serena Williams-et búcsúztató amerikai, de a következő játékban ismét az orosz hengerelt. Sarapova idáig négyszer lépett pályára Párizsban, de egyetlen egyszer sem sikerült a negyeddöntőnél tovább jutnia.

A torna egyetlen magyar résztvevője Szávay Ágnes az orosz Anna Csakvetadze ellen lépett pályára: az első szettet 6:4-re elveszítette, a másodikban 4-4-es állásnál eleredt az eső, így szünetelt az összecsapás. A folytatásban a legelőkelőbben jegyzett magyar teniszező a tie-breakben nyerte a második szettet, és a harmadikban is jól tartotta magát, de végül Csakvetadze érvényesítette a papírformát.